Wynajem namiotów – na co zwracać uwagę?

Wynajem namiotów - na co zwracać uwagę?

Wynajem namiotów staje się coraz bardziej popularny. Korzystają z niego do organizacji różnych eventów zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Są wygodną alternatywą dla sal bankietowych czy restauracji. To również idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce zorganizować przyjęcie w plenerze. Dzięki wynajmowi nie musisz kupować namiotu na jedną tylko okazję. Pozwala Ci to zmniejszyć koszty organizacji przyjęcia oraz da możliwość zorganizowania go w dowolnym miejscu. Jeżeli zastanawiasz się nad wypożyczeniem namiotu, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek. 

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem namiotu?

Wynajem namiotów ma wiele zalet. Organizacja imprez w namiocie to dość nowy trend w Polsce, jednak coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Dlaczego? Oto kilka kwestii, w których namioty mają przewagę nad tradycyjnymi salami bankietowymi:

  • rezerwacja terminu — w przypadku wynajmu namiotów nie ma konieczności dużo wcześniejszej rezerwacji terminu. Dzięki temu nie musisz się martwić, że nie uda Ci się znaleźć odpowiedniego miejsca na zorganizowanie przyjęcia. W przypadku typowych sal eventowych o rezerwację musisz zadbać dużo wcześniej. Zwłaszcza jeżeli chodzi o sale weselne czy sale na komunię;
  • możliwość swojej aranżacji — nie musisz szukać sali, która będzie odpowiadać stylowi, jaki lubisz. Namiot pozwala Ci na dowolną aranżację wnętrza. Ustrajasz je tak, jak chcesz;
  • możliwość wyboru miejsca — imprezę pod namiotem możesz zorganizować w pięknych okolicznościach przyrody. W ogrodzie, parku lub gdzie tylko chcesz. Dzięki temu goście będą mogli wyjść na świeże powietrze i podziwiać piękne otoczenie. 

Wynajem namiotów — na co zwrócić uwagę?

Wynajem hal namiotowych i namiotów powinien być przemyślany, by wynajęty namiot spełniał Twoje oczekiwania i był bezpieczny dla gości. Żeby tak się stało, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jeżeli chcesz wynająć namiot eventowy, to zwróć uwagę na:

  • firmę, od której chcesz namiot wypożyczyć;
  • przeznaczenie namiotu;
  • jego wielkość;
  • jakość i rok produkcji. 

Wynajęcie namiotu od rzetelnej firmy to podstawa

Jeżeli pierwszy raz organizujesz imprezę w plenerze, to stoisz przed wyborem firmy, od której możesz wypożyczyć odpowiedni namiot. Jak trafić na dobrą firmę, która pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj namiotu, doradzi i przeprowadzi szybki montaż? Najlepiej sprawdzają się polecenia rodziny i znajomych. Jeżeli ktoś już wypożyczał taki sprzęt i jest zadowolony z danej firmy, to na pewno Ci ją poleci. Jeżeli natomiast nie masz firmy z polecenia, to poczytaj opinie w Internecie. Dowiesz się, której firmie warto zaufać i jak przebiegał proces wynajmu. Czy kontakt z firmą był prosty i czy specjaliści w danej firmie byli pomocni? Opinie pomogą Ci znaleźć najlepszą wypożyczalnię namiotów imprezowych. 

Wynajem stołów i krzeseł

Do organizacji przyjęcia potrzebny Ci będzie nie tylko namiot. Musisz mieć też stoły i krzesła, by goście mieli gdzie usiąść. Dlatego też warto się zorientować, czy dana firma je wynajmuje. Dzięki temu załatwisz wszystko za jednym razem. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Transport

Namioty to zazwyczaj duże konstrukcje, które trzeba przetransportować na miejsce eventu. Nie każdy ma auto, które będzie w stanie go pomieścić. Przy wyborze namiotu sprawdź więc, czy dana firma zajmuje się też dowozem. Dzięki temu nie będziesz się nim martwić. Organizacja transportu na własną rękę oraz trudności z tym związane mogą czasami przekroczyć koszty transportu, który gwarantuje firma. To kolejna rzecz, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas. 

Montaż

Wynajęty namiot trzeba jeszcze odpowiednio zamontować i rozmontować po wydarzeniu. Nie każdy ma takie umiejętności oraz czas, żeby się tym zająć. Takie zadanie lepiej pozostawić specjalistom, którzy sprawnie się z tym uporają. Dzięki temu nie musisz przed organizowaniem przyjęcia martwić się jeszcze o montaż. Oszczędzasz czas i wiesz, że namiot, w którym ma się odbyć przyjęcie, jest bezpieczny. 

Przeznaczenie namiotu

Namiot musisz dostosować do rodzaju przyjęcia, jakie organizujesz. Inny wybierzesz do rodzinnej imprezy w ogródku, a inny do firmowego eventu. Jeżeli organizujesz imieniny lub urodziny i boisz się o pogodę danego dnia, to możesz wybrać namiot bez ścian i parkietu. Ochroni przed deszczem i będzie też tańszy. Jeśli organizujesz bardziej oficjalną imprezę firmową, odpowiedniejszy będzie namiot ze ścianami i parkietem. Ochroni przed deszczem, a goście w eleganckich strojach nie będą musieli chodzić po trawie. 

Wielkość namiotu

Rzeczą oczywistą jest dostosowanie wielkości namiotu do liczby osób. Wybór zbyt małego namiotu spowoduje, że goście nie będą czuć się komfortowo, a wewnątrz będzie ścisk.

Po wyborze namiotu dostosowanego do liczby gości musisz też zwrócić uwagę na jego wymiary po rozłożeniu. Dzięki temu sprawdzisz, czy namiot zmieści się w miejscu, gdzie chcesz zorganizować przyjęcie. To mniej logiczna sprawa, ale równie ważna. Nie chcesz przecież wynająć namiotu, którego nie da się rozłożyć, bo jest za duży

Jakość i rok produkcji namiotu

Zapytaj o rok produkcji namiotu. Niższe ceny niż w innych wypożyczalniach powinny wzbudzić Twoją czujność. Oczywiście może być tak, że trafisz na dobrą okazję, ale zazwyczaj wiąże się to z wynajęciem namiotu z lat 90. Wyglądają one gorzej wizualnie i są bardziej podatne na uszkodzenia. Dzięki dzisiejszej technologii tworzy się namioty, które nawet po kilku latach użytkowania wyglądają bardzo dobrze. Nie chcesz przecież organizować przyjęcia w namiocie, który źle wygląda. 

Podsumowanie

Coraz częściej organizuje się przyjęcia na powietrzu. Umożliwiają to wypożyczalnie namiotów. Dzięki nim nie ma konieczności zakupu namiotu na jedną okazję. Jednak, by takie przyjęcia były udane i bezpieczne trzeba wybrać odpowiedni namiot oraz firmę, od której chcemy go wypożyczyć. Trzeba zwrócić uwagę na opinie firmy, na usługi dodatkowe, które proponuje — pozwolą zaoszczędzić czas, dzięki czemu organizacja przyjęcia będzie też łatwiejsza. Warto również zwrócić uwagę na wymiary namiotu oraz na rok produkcji. Jeżeli zwrócisz uwagę na te aspekty, na pewno wybierzesz namiot, spełniający Twoje oczekiwania.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy