Wynajem czy zakup hal namiotowych

Wynajem czy zakup hal namiotowych

Szalejące ceny materiałów budowlanych oraz inne, niekorzystne czynniki sprawiają, że wielu przedsiębiorców zwleka z budową nowych hal czy budynków. Z drugiej strony, aby być skutecznym w biznesie, warto inwestować. Wynajem hal namiotowych wydaje się obecnie słusznym rozwiązaniem dla każdego. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kupno hal namiotowych, czy na ich wynajem


Jakie jest przeznaczenie hali namiotowej

Hale namiotowe to tymczasowe budowle, które na początku miały zastosowanie tylko podczas organizacji eventów. Korzystali z nich przede wszystkim organizatorzy wesel oraz targów czy integracji pracowników. Pod dachem można zgromadzić wiele osób w jednym miejscu, a po imprezie sprzątnąć wszystko i przewieźć taką halę w inne miejsce.

Dużym atutem hal namiotowych jest to, że mogą one stanąć w praktycznie każdym miejscu. Nie wymagają specjalnych warunków ukształtowania terenu. Obecnie hale namiotowe cieszą się powodzeniem wśród właścicieli restauracji, którzy nie mogąc rozbudować pierwotnego lokalu, korzystają z takiego rozwiązania. Na inwestycję lub wynajem hali decydują się również przedsiębiorcy z innych branż, m.in. przemysłowej, logistycznej i rolniczej. 


Kiedy wynająć halę namiotową

Producenci hal namiotowych zwracają uwagę na fakt, że wynajem hali namiotowej to dobra decyzja dla klientów, którzy:

  • potrzebują hali na pojedynczy event (wesele, rodzinna uroczystość, targi branżowe);
  • potrzebują miejsca do przechowania zakupionej maszyny czy materiałów do produkcji;
  • potrzebują miejsca na zawody jeździeckie (na przykład na ujeżdżalnię dla koni);
  • potrzebują zabudowanej przestrzeni przez określony czas, a w późniejszej perspektywie nie będzie dla niej zastosowania.

Namioty magazynowe wynajmowane na określony czas są obecnie najbardziej poszukiwanym towarem przez firmy z branży budowlanej. Galopujące ceny materiałów – pustaków, cementu czy tynków sprawiają, że bardziej opłaca się kupić materiały na zapas i przechowywać je w wynajętej hali. To gwarancja ceny i tego, że budowanie będzie się opłacać.

Wynajem hali namiotowej to także brak problemów, jeśli chodzi o pozwolenia na budowę. W przypadku wypożyczenia hali taki fakt zgłasza się do odpowiedniego urzędu. Dzięki temu możesz użytkować ją bez dodatkowych kosztów przez 180 dni.

Wynajem hali namiotowej to hasło, które może Cię interesować jeśli jesteś przedsiębiorcą, który organizuje eventy na przykład nad morzem. Z pewnością musisz wynająć działkę i hala namiotowa – wypożyczona na określony czas – wydaje się najlepszą z możliwych opcji


Koszt wynajęcia hali namiotowej

Ceny za wynajem hali namiotowej są zróżnicowane i zależą m.in. od długości najmu czy wielkości hali. Namiot o wymiarach 10 na 10 metrów, który będzie Ci potrzebny, na 1 dobę możesz wynająć już za 2 000 złotych. Z kolei hala namiotowa o wymiarach 10 na 25 metrów to wydatek… 5 000 złotych za dobę. 


Zakup hali namiotowej

Kiedy decydować się na zakup hali namiotowej? Przede wszystkim wtedy, gdy potrzebujesz miejsca na prowadzenie swojej działalności gospodarczej i zależy Ci na tym, by było postawione szybko i sprawnie. Doświadczeni producenci potrafią dostosować projekt do Twoich oczekiwań i postawić hale namiotowe w czasie kilkunastu dni. W przypadku klasycznej hali nie jest to możliwe.

Zakup hali namiotowej to wydatek zdecydowanie mniejszy niż sama budowa. Wbrew opiniom, które znajdziesz w internecie, hala namiotowa jest miejscem, które niczym nie różni się od klasycznego budynku. Nowoczesne hale namiotowe są ocieplane i odporne na czynniki atmosferyczne.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która prowadzi różnego rodzaju eventy, posiadanie hali namiotowej jest obowiązkiem. Przede wszystkim masz miejsce, w którym może odbyć się impreza – bez względu na warunki atmosferyczne. Chroniony od deszczu czy wiatru będziesz atrakcyjniejszym przedsiębiorcą do wynajęcia niż Twoja konkurencja, która nie ma takiej hali, dostępnej od ręki.

Zapewne zastanawiasz się, jaki jest koszt kupna hali namiotowej. Ceny są różne w zależności od regionu Polski, użytych materiałów, wielkości samej hali oraz innych czynników. Ceny hali namiotowej zaczynają się od 90 tysięcy złotych. Cena zakupu dobrej jakości hali namiotowejmoże osiągnąć nawet granicę 300 tysięcy złotych. Wspominamy tu o hali, która jest ocieplona oraz posiada odpowiednie wymiary, potrzebne chociażby do spełniania funkcji magazynowych. 


Podsumowanie

Aby zdecydować, czy bardziej potrzebujesz wynajmu hali namiotowej, czy jej zakupu, musisz przekalkulować obie opcje. Przede wszystkim zastanów się, czy będzie Ci ona potrzebna w dłuższej perspektywie. Może okazać się bowiem, że choć wynajem hali namiotowej jest sporym wydatkiem, to nie opłaca Ci się kupować czegoś, z czego nie będziesz korzystać.

Jeśli jesteś jednak przekonany o tym, że hale namiotowe zostaną z Twoim biznesem na dłużej, to pozostaje Ci poszukać odpowiedniego producenta takich budowli. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim sprawdź, jakie doświadczenie ma wybrana przez Ciebie firma. Możesz zajrzeć na jej stronę i zerknąć na wybrane realizacje.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy