Jakie są rodzaje hal namiotowych?

Jakie są rodzaje hal namiotowych?

Chcesz wynająć lub wybudować halę, ale nie wiesz, jakie są rodzaje hal namiotowych i którą najlepiej wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie przeznaczenie ma mieć obiekt, który planujesz kupić. Kwestia wyposażenia jest drugorzędna – możliwości jest wiele, a jedynym ograniczeniem są w gruncie rzeczy pieniądze i wyobraźnia. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje hal namiotowych – przedstawimy Ci ich krótką charakterystykę, dzięki której dokonasz dobrego wyboru. 

Czym jest hala namiotowa i dlaczego warto ją mieć?

Hale namiotowe to obiekty, które można wynająć lub wybudować. Ich budowa trwa ona o wiele krócej niż w przypadku budynków murowanych. Zazwyczaj ten czas mieści się w granicach od 6-8 tygodni od momentu rozpoczęcia realizacji projektu. Jeśli decydujesz się na wynajem hal namiotowych, to na ich postawienie musisz poczekać około tygodnia. Jednak montaż hal namiotowych zależy od specyfikacji hali m.in. od konstrukcji, wielkości, wykonawcy, a także dodatkowych instalacji. Dlatego też podany czas może ulec zmianie.

Jeśli chcesz, w hali namiotowej możesz zorganizować imprezę, ale także stworzyć miejsce pracy. Zaletą tych obiektów jest swobodny wybór konstrukcji. To Ty decydujesz, jaką powierzchnię będzie miała hala. Hale namiotowe są tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne budynki, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na to rozwiązanie.

Zastanawia Cię, jak wytrzymałe są hale namiotowe, skoro ich montaż przebiega tak sprawnie, a koszty utrzymanie nie są wysokie? Dzięki dokładnym konstrukcjom i wytrzymałym materiałom obiekt będzie bezpiecznie służył przez długi czas. W razie problemów możesz zamówić serwis hal namiotowych, który przyjedzie i naprawi Twój obiekt. 

Hale namiotowe – jak dzielimy?

Istnieją różne rodzaje hal namiotowych przemysłowych oraz obiektów o innym przeznaczeniu. Jak więc dzielimy hale namiotowe? Kluczowe są trzy czynniki: zastosowanie, rodzaj konstrukcji oraz kształt. Podział hal namiotowych z uwzględnieniem każdego z tych czynników omawiamy poniżej. 

Zastosowanie

1. Namioty na imprezę

W cieplejszych miesiącach w ciągu roku, imprezy są organizowane na ogródkach lub działkach. Jest to świetna alternatywa dla sal restauracyjnych, które często nie są odpowiednio dostosowane do wysokiej temperatury panującej na zewnątrz. W razie niepogody namiot na imprezę ochroni gości m.in. przed deszczem, a gdy wyjdzie słońce, zadba o przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu. W takich namiotach warto zorganizować np. Komunię świętą lub imprezę firmową.

2. Namioty weselne

Namioty weselne to coraz częstszy wybór par młodych, szczególnie latem. Hale namiotowe możesz przystroić w dowolny sposób,nadając im elegancji i przytulności. Wystarczy, że wybierzesz ładny teren, na którym postawisz namiot, a Twoi goście będą zachwyceni. Możesz pokusić się o zorganizowanie wesela w stylu boho, wtedy namiot weselny na świeżym powietrzu z pewnością będzie świetnym miejscem.

3. Hale magazynowe

Jeśli szukasz miejsca do przechowywania towarów, to również zdecyduj się na halę namiotową. Warunki panujące w obiekcie możesz dostosować do produktów, dzięki czemu nie musisz obawiać się o ich uszkodzenie czy zepsucie. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią temperaturę, oświetlenie czy wentylację i obiekt będzie z powodzeniem służyć jako hala magazynowa. W halach namiotowych możesz bez obaw przechowywać produkty spożywcze, przemysłowe, ale także np. rośliny czy ich sadzonki.

4. Hale targowe

W hali namiotowej możesz zorganizować targi. Dzięki ciekawym konstrukcjom oraz dodatkom w postaci oświetlenia lub ogrzewania zapewnisz gościom warunki, w których będą mogli skupić się na prezentowanych wystawach. Struktura hali pozwala na montaż nagłośnienia, dzięki któremu możesz wygłosić ważne komunikaty podczas targów, ale także puścić reklamy lub muzykę.

5. Hale pod ujeżdżalnie

Coraz częściej na zakup hali decydują się osoby prowadzące naukę jazdy konnej. Hale namiotowe to obiekty, które świetnie sprawdzą się jako miejsca pod ujeżdżalnie. Dzięki solidnemu zadaszeniu umożliwiają bezpieczne prowadzenie zajęć nawet podczas złych warunków atmosferycznych. Hale namiotowe są też tańszym rozwiązaniem niż budowa budynku, a także mają możliwość rozbudowy w każdym momencie. 

Rodzaj konstrukcji

1. Hale stalowe

To obiekty, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Hale stalowe zazwyczaj są stosowane jako obiekty stawiane całorocznie, więc świetnie sprawdzą się jako magazyny czy miejsce pracy. Są specjalnie zabezpieczone przed korozją, czyli niszczeniem materiałów pod wpływem czynników środowiska, dzięki czemu są odporne na różne warunki atmosferyczne. Możesz zamontować w nich dodatkowe instalacje jak np. ogrzewanie, które korzystnie wpłynie na temperaturę zimą.

2. Hale aluminiowe

Hale aluminiowe przeznaczone są w szczególności do użytku tymczasowego. Mogą służyć jako miejsca na targi, imprezy, ale także sezonowe magazyny. Ich niewątpliwymi zaletami są prosty montaż oraz demontaż. Podobnie jak hale stalowe, są odporne na różne czynniki atmosferyczne. Do postawienia hali aluminiowej nie potrzebujesz fundamentów. Wystarczy jedynie utwardzone i wypoziomowane podłoże, a Twoja hala może stanąć w danym miejscu. 

Kształt

1. Hale jednospadowe

Hale jednospadowe charakteryzują się tym, że są oparte o inną konstrukcję. Przedłużają dany obiekt, a ściana znajdującego się obok budynku służy jako ich podpora. Są bardzo szczelne oraz wytrzymałe.

2. Hale trapezowe

Hale trapezowa inaczej nazywane są dwuspadowymi. Świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla zwykłych budynków, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie.

3. Hale łukowe

Hala łukowa charakteryzuje się funkcjonalną konstrukcją. Zapobiega ona zaleganiu śniegu na dachu, dzięki czemu obiekt jest bezpieczny w użytkowaniu zimą. Nie wymaga dodatkowych konstrukcji wewnątrz, co wpływa na większą przestrzeń użytkową wewnątrz. 

Podsumowanie

Jak widzisz, jest wiele rodzajów hal namiotowych. Możesz wybrać ją ze względu na kształt, rodzaj konstrukcji lub zastosowanie. Jeśli nie wiesz, na którą się zdecydować, to wykonawca, z pewnością Ci doradzi. Pamiętaj, że odpowiednio dobrana hala będzie spełniała swoją funkcję przez długi czas.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy