Jaki namiot na bankiet firmowy?

Jaki namiot na bankiet firmowy?

Organizujesz bankiet firmowy i szukasz odpowiedniego miejsca? Jeżeli chcesz, by pozostał na długo w pamięci gości, to musisz ich czymś zaskoczyć i znaleźć niebanalne rozwiązanie. Wystawne restauracje już były, bankiety na statkach też. Co zatem zaplanować, żeby jednocześnie było elegancko, ale też zaskakująco? Zorganizować bankiet w plenerze. To rozwiązanie pozwala na urządzenie imprezy w urokliwym miejscu z dala od miejskiego zgiełku. Takie okoliczności przyrody pomogą każdemu z gości oderwać się, choć na chwilę, od obowiązków.

Zorganizowanie bankietu firmowego w plenerze jest możliwe dzięki wypożyczalniom namiotów imprezowych. Są one idealną alternatywą dla hoteli czy restauracji. W artykule dowiesz się, jakie są korzyści z organizacji bankietu w namiocie, na co zwrócić uwagę, wybierając obiekt oraz ile może kosztować wynajem takiego namiotu. 

Dlaczego warto zorganizować bankiet w namiocie?

Bankiet pod namiotem stwarza wiele możliwości, których nie masz, kiedy chcesz organizować imprezę w tradycyjny sposób. Są to na przykład:

  • brak konieczności wcześniejszego rezerwowania sali — namioty imprezowe można szybko wynająć. Nie trzeba, jak w przypadku sali bankietowej w restauracji czy hotelu, rezerwować terminu dużo wcześniej. Jest to wygodne, ponieważ czasami o konieczności zorganizowania bankietu dowiadujesz się zbyt późno. Wtedy wynajęcie sali, która spełniałaby Twoje oczekiwania, jest trudne, a czasami nawet niemożliwe;

  • możliwość zaproszenia dowolnej liczby gości — sale bankietowe mają limit miejsc. Zmieści się w nich ograniczona liczba osób i musisz to brać pod uwagę, gdy organizujesz przyjęcie. W przypadku organizacji bankietu firmowego w namiocie nie ma tego problemu. Rozmiary namiotów są różne, więc bez problemu wynajmiesz dostosowany do liczby osób;

  • możliwość własnej aranżacji — organizacja bankietu w sali zazwyczaj wiąże się z akceptacją jej stylu. Wygląd sali narzuca chociażby kolor ścian, stoły i krzesła. Musisz więc poszukać takiej, która będzie pasować do klimatu bankietu. Organizacja bankietu pod namiotem pozwala na swobodną aranżację. Możesz dobrać dodatki, kwiaty, a nawet krzesła i stoły takie, jakie chcesz. Można w nim stworzyć zarówno bardzo elegancki wystrój, jak i trochę mniej formalny;

  • bankiet firmowy w namiocie może być zorganizowany w dowolnym miejscu — może to być piękny park, plaża czy polana w górach.

Wynajem hal namiotowych i namiotów jest możliwy również zimą. Obiekty często są wyposażone w ogrzewanie, dzięki czemu organizacja bankietu firmowego w chłodne dni nie będzie przeszkodą. 

5 ważnych rzeczy, o których musisz pamiętać wynajmując namiot

Żeby bankiet firmowy w namiocie był udany, trzeba go odpowiednio wybrać. Tak, by nie tylko wpasował się w klimat przyjęcia, ale też był wygodny i bezpieczny. Oto 5 podstawowych rad, jak wybrać namiot by spełnił oczekiwania:

  1. Zdecyduj się na odpowiedni rodzaj namiotu. Może on być: zamknięty, półotwarty lub otwarty. Wszystko zależy od pory roku, w której ma się odbyć bankiet oraz od tego, na jakiej przestrzeni Ci zależy.

  2. Zadbaj o bezpieczeństwo. Decydując się na wynajęcie konkretnego namiotu, sprawdź, czy posiada on stosowne normy. Jest to bardzo ważne, ponieważ to one gwarantują solidne wykonanie konstrukcji. Norma M2 mówi o tym, że elementy konstrukcji są niepalne, a BVCTS zapewnia odpowiednią konstrukcję dachu.

  3. Sprawdź, czy namiot, który wybierzesz, nadaje się do szybkiego montażu i demontażu. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze. Przecież nie chcesz, by organizacja przyjęcia przeciągała się w nieskończoność.

  4. Zadbaj o odpowiedni parkiet. Namiot na bankiet w plenerze musi mieć porządny i wygony parkiet. Wybierasz go na eleganckie przyjęcie, nie pozwól więc, by goście chodzili po trawie.

  5. Dowiedz się, czy firma, z której wypożyczasz namiot ma w swojej ofercie również stoły i krzesła. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas.

Jeżeli zdecydujesz się na konkretną wypożyczalnię, to przejrzyj na jej stronie internetowej sekcję — najczęściej zadawane pytania. Znajdziesz tam wiele innych kwestii, które mogą Cię zainteresować. 

Ile kosztuje wynajem namiotu na bankiet firmowy?

Cena wynajmu namiotu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływa na nią wielkość obiektu. Ceny najmniejszych namiotów zaczynają się już od 300 złotych. Ze względu na lekką konstrukcję i stosunkowo małe rozmiary transport też nie jest drogi. Oczywiście im większy namiot, tym wyższa cena. Na koszt wynajmu wpływa też kształt namiotu, jego jakość oraz rodzaju podłogi. Pocieszający jest jednak fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących wynajem namiotów. Przez to ceny te są całkiem przystępne. 

Podsumowanie

Organizacja bankietu firmowego pod namiotem jest oryginalnym pomysłem, który przypadnie do gustu gościom. Daje również organizatorom ogromną swobodę w doborze dodatków czy miejsca, w którym ma się odbyć event. Przy wynajmie takiego namiotu warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo gości. Organizacja bankietu w taki sposób na pewno zapadnie na długo w pamięci osób, które na nim były.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Zapewniamy szybki, sprawny montaż

Własny profesjonalny sprzęt, Ekipa montażowa

Własna flota transportowa!

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Pomoc w doborze odpowiedniej hali imprezowej jak i magazynowej!

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

Na życzenie klienta przyjedziemy i sprawdzimy teren gdzie stanie hala!

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy