Jak dobrać wielkość hali namiotowej na imprezę?

Jak dobrać wielkość hali namiotowej na imprezę?

Przed Tobą organizacja imprezy czy eventu w plenerze i zastanawiasz się jak się do tego zabrać? Mała hala namiotowa będzie świetnym wyborem, jeśli odbędzie się niewielkie kameralne przyjęcie. Jeśli jednak przed Tobą duże wydarzenie, to będzie ona niewystarczająca. Mamy jednak dobre wieści! W większości przypadków hala namiotowa to bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, więc nie ma znaczenia organizujesz dużą, czy małą imprezę. Jest kilka rzeczy, nad którymi trzeba się tutaj pochylić. Jaki rozmiar hali namiotowej będzie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, jak dobrać wielkość hali namiotowej do imprezy plenerowej tak, by każdy czuł się komfortowo. Zapraszamy do lektury!

Mała czy duża hala namiotowa — o czym warto pamiętać?

Organizując imprezę w plenerze musisz mieć na uwadze kilka najważniejszych kwestii wybierając rozmiar namiotu. Przede wszystkim trzeba ustalić jaki charakter ma mieć to wydarzenie, a co za tym idzie co musi znaleźć się w środku. Podejmując decyzję, w kwestii jaka ma być wielkość hali namiotowej, zastanów się nad jej wyposażeniem. Najczęściej trzeba rozważyć takie elementy, jak:

 • miejsce do siedzenia,

 • parkiet do tańczenia,

 • bufet,

 • dekoracje,

 • scena,

 • podest dla DJ/konferansjera,

 • bar.

Koniecznie też weź pod uwagę okoliczność, że pogoda może nie dopisać. Czy przewidujesz miejsce dla wszystkich gości w środku? Czy raczej wielkość namiotu będzie dostosowana tylko pod niektóre atrakcje lub dla wybranych? W tym drugim wypadku koniecznie zadbaj o poinformowanie gości, że przewidujesz podział na strefy. Nieporozumienia i niedopowiedzenia mogą w nieprzewidzianych okolicznościach powodować niezręczne sytuacje. Zatem pierwszym krokiem, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dobrać wielkość hali namiotowej jest określenie tego, co ma się znaleźć w środku.

Jak dobrać wielkość i rozmiar hali namiotowej?

Jeśli padła decyzja, by na Twojej imprezie pojawiła się hala namiotowa, to teraz z pewnością zastanawiasz się, czy ma to być duża, czy mała opcja. Zanim to ustalisz koniecznie weź pod uwagę to, co chcesz by znalazło się w środku - zgodnie z wcześniejszą częścią wpisu - oraz kilka istotnych informacji:

 • charakter imprezy - przewidujesz raczej bankiet ze szwedzkim stołem, czy obsługę kelnerską? Atmosfera będzie oficjalna czy swobodna? Jaki będzie przedział wiekowy gości? Wszystkie te aspekty wpływają na wielkość sali. Siedzący charakter imprezy wymaga dużo miejsca na stoły i krzesła. Swobodna atmosfera daje możliwość większego luzu przy jej planowaniu i podczas zabawy. A w przypadku zaproszenia starszych gości koniecznie trzeba przewidzieć więcej miejsc do siedzenia.

 • liczba gości - naturalnym jest, że im więcej zaproszonych gości, tym rozmiar hali namiotowej powinien być większy. Mała hala namiotowa sprawdzi się na kameralne przyjęcie, a duża będzie obowiązkowa na większą imprezę.

 • rozplanowanie wnętrza - gdzie ulokować DJ’a? W jakim miejscu najlepiej sprawdzi się stół z ciepłymi napojami? Jak rozplanować ułożenie stołów? Nie ulega wątpliwości, że wielkość hali namiotowej to jedno, a wykorzystanie każdego zakamarka tak, by nikt nie czuł się niekomfortowo to drugie, równie ważne zagadnienie.

 • pora roku - zimowa impreza pod namiotem? Dlaczego nie! Trzeba tu jednak przewidzieć dodatkowe miejsce na systemy grzewcze oraz uwzględnić fakt, że raczej niechętnie będzie się opuszczać jego wnętrze. Z kolei latem z pewnością Twoi goście się rozejdą po okolicy i będą korzystać z letnich promieni słońca.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać wielkość hali namiotowej. Żeby jednak mieć pogląd na sytuację, możemy podpowiedzieć kilka popularnych scenariuszy. W namiot o wielkości 5 x 10 metrów można wstawić ok. 100 miejsc siedzących, z kolei w taki o rozmiarze 6 x 12 metrów - 140. Jest to jednak ilość tylko na stoły i krzesła - strefy dodatkowe muszą być liczone osobno. Przykładowo na parkiet do tańca z reguły przeznacza się 0,5 m2 na osobę. Chyba że masz świadomość, że Twoi goście rewelacyjnie się bawią, to możesz policzyć nawet 2 razy więcej. Jeśli nie wiesz, czy na Twojej imprezie lepiej sprawdzi się mała, czy duża hala namiotowa, najlepiej skonsultuj to ze specjalistą. Dzięki szczegółowej analizie Twoich oczekiwań i charakteru imprezy wybierzesz odpowiednią opcję.

Rozmiar hali namiotowej to tylko pierwszy krok

Wybór wielkości hali namiotowej to tylko jedna z wielu decyzji, które musisz podjąć decydując się na imprezę plenerową. Przed Tobą jeszcze rozważania dotyczące jej wykończenia i wyposażenia. Zastanów się nad takimi kwestiami, jak:

 • rodzaj podłogi,

 • wybór poszycia,

 • solidność konstrukcji,

 • zaplecze sanitarne.

Nie ulega wątpliwości, że hale namiotowe to bardzo wygodne i niecodzienne zaaranżowanie przyjęcia. Dlatego, jeśli chcesz zapaść w pamięć swoim gościom, to jest to bez wątpienia dobry pomysł.

Hala namiotowa duża i mała — na jakie imprezy się sprawdzi?

Coraz większą popularnością cieszą się namioty imprezowe. Spotkania w plenerze, zwłaszcza latem lub w ciepłej porze przejściowej to przepis na udany event. Zastanawiasz się jakie wydarzenia sprzyjają wykorzystaniu małej lub dużej hali namiotowej?

 • wszelkiego rodzaju imprezy rodzinne - śluby, chrzciny, komunie, jubileusze,

 • eventy firmowe wewnętrzne lub dla klientów,

 • wyjazdy na targi i inne wydarzenia promocyjne,

 • wydarzenia masowe - koncerty, spotkania autorskie itp.

Możliwości jest wiele, a wynajem hali namiotowej to opcja wygodna i bezpieczna. Nie musisz kupować drogich elementów konstrukcyjnych - wystarczy, że zlecisz to zadanie profesjonalistom, którzy zadbają o kompleksowy montaż i wyposażenie Twojego namiotu, niezależnie od jego wielkości czy rozmiaru. Zamiast zastanawiać się jak dobrać wielkość hali namiotowej, skontaktuj się z nami! Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę i skomponujemy idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb.

 

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Zapewniamy szybki, sprawny montaż

Własny profesjonalny sprzęt, Ekipa montażowa

Własna flota transportowa!

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Pomoc w doborze odpowiedniej hali imprezowej jak i magazynowej!

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

Na życzenie klienta przyjedziemy i sprawdzimy teren gdzie stanie hala!

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy