Jak dobrać halę namiotową do potrzeb?

Jak dobrać halę namiotową do potrzeb?

Imprezy w halach namiotowych zyskują coraz większą popularność. Nadają się do organizacji wielu przyjęć — np. namiot na 50 osób jest w sam raz na większe uroczystości, takie jak chrzciny, Pierwsza Komunia Święta czy wieczór kawalerski lub panieński. Możesz również zorganizować w nim imprezę integracyjną na świeżym powietrzu. Jeśli planujesz wesele w plenerze, namiot weselny na 50 osób może okazać się zbyt mały, by pomieścić wszystkich Twoich gości. W takim przypadku lepiej wybrać co najmniej namiot na 100 osób.

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wynajem hali namiotowej. Wszystko zależy od wielkości namiotu, jego wyposażenia, a także dodatkowych udogodnień (np. parkiet, meble, oświetlenie). Jak oszacować wielkość hali? Najlepiej wziąć pod uwagę długość i szerokość stołów i ewentualne miejsce dla orkiestry lub przestrzeń do tańca. Jeśli planujesz imprezę „siedzącą”, w namiocie weselnym na 100 osób, warto rozważyć wynajem hali o wymiarach 8 x 18 m. 

Jak zacząć planować imprezę w plenerze

Planowanie imprezy w plenerze warto zacząć od wybrania działki pod hale namiotowe. Przestrzeń powinna być płaska i w miarę możliwości z trawą. Możesz wynająć teren w jakimś ładnym miejscu, na przykład nad jeziorem lub przy dworku weselnym. Nie warto jednak stawiać namiotu na plaży — w przypadku silnego wiatru piasek znajdzie się na stołach i w talerzach gości. Dobrym rozwiązaniem jest również zorganizowanie imprezy na własnym terenie. Jeśli masz duży ogród, bez problemu zmieści się w nim namiot weselny na 50 osób. Odejdzie wtedy cena wynajmu terenu pod halę, więc impreza również będzie mniej kosztowna.

Planowanie imprezy w plenerze zawsze warto zacząć od oszacowania kosztów. Pierwszym wydatkiem będzie z pewnością wynajem namiotu oraz zapewnienie udogodnień takich jak oświetlenie, ogrzewanie hali namiotowej czy klimatyzacja. W Internecie z pewnością znajdziesz wiele sugestii dotyczących przystrajania namiotu. Zastanów się jednak, czy drogie dekoracje jak na przykład kule imprezowe, czy egzotyczne rośliny w doniczkach są konieczne. Może warto zastąpić je tańszymi akcesoriami lub wykonać dekoracje własnoręcznie? 

O co zadbać podczas organizowania imprezy plenerowej w namiocie

Organizacja przyjęcia w namiocie weselnym na 100 osób jest o wiele mniej kosztowna niż wynajmowanie sali imprezowej. W tym przypadku będziesz musiał(a) zatroszczyć się jednak o wiele kwestii, które zapewniłaby obsługa lokalu. 

Catering i obsługa

Trudno wyobrazić sobie przyjęcie bez dobrego jedzenia. Dla osób, które organizują imprezy w lokalach, jest to kwestia oczywista. Urządzając przyjęcie w namiocie, musisz zatroszczyć się o odpowiedni catering, usługi kelnerów czy barmanów. Możesz oczywiście przygotować poczęstunek samodzielnie, jednak jeśli organizujesz imprezę w namiocie ogrodowym na 50 osób, zajmie to zdecydowanie więcej czasu. 

Wyposażenie

Kwestią, o której trzeba pamiętać w pierwszej kolejności, jest zadbanie o wyposażenie namiotu. Jeśli nie zdecydujesz się na wynajem hali namiotowej wraz z meblami, konieczne będzie wypożyczenie stołów, krzeseł i sztućców

Aranżacja namiotu

Zanim przejdziesz do dekoracji namiotu, zastanów się najpierw, w jakim guście chcesz zorganizować imprezę. Czy ma być to romantyczne wesele w stylu boho? A może eleganckie przyjęcie komunijne w odcieniach bieli? Kiedy już wybierzesz motyw przewodni, możesz przystąpić do projektowania dekoracji. Wiele ciekawych inspiracji znajdziesz w Internecie. Jeśli nie masz czasu lub ochoty na przygotowanie aranżacji samodzielnie, warto skorzystać z usług projektantów i florystów

Toalety

Organizując imprezę w plenerze, koniecznie trzeba pamiętać o zapewnieniu toalet. Nie warto oszczędzać na ich ilości. Twoi goście nie będą miło wspominać przyjęcia, na którym musieli czekać przez pół godziny w kolejce do WC. Jeśli organizujesz imprezę we własnym ogrodzie, możesz udostępnić własną łazienkę i w ten sposób wprowadzisz kolejne oszczędności. 

Zabezpieczenie przed warunkami pogodowymi

Imprezy w halach namiotowych są organizowane najczęściej w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Warunki atmosferyczne z pozoru są wtedy najbardziej odpowiednie, lecz nawet w czerwcu pogoda potrafi niekiedy zaskoczyć. Namiot dobrej jakości zabezpieczy gości przed porywistym wiatrem, deszczem, a nawet gradem. Z kolei gruby solidny dach osłoni imprezowiczów przed upalnym słońcem. Warto także wybrać namiot z klimatyzacją i ogrzewaniem. Pamiętaj, że nawet w połowie upalnego lata zdarzają się chłodne wieczory. Przygotuj więc ciepłe koce dla gości

Rozrywka

Żadne radosne przyjęcie nie może udać się bez muzyki. Jeśli organizujesz kameralną uroczystość w namiocie imprezowym na 50 osób, możesz puścić ulubione utwory z głośnika bluetooth. W przypadku wesela opłać lepiej didżeja lub orkiestrę. Warto skorzystać także z usług profesjonalnego animatora, zwłaszcza w przypadku imprez dla dzieci. 

Podsumowanie

Organizowanie przyjęć w plenerze jest coraz bardziej popularne. Możesz urządzić w ten sposób ślub plenerowy, wesele, imprezę firmową, chrzciny, Pierwszą Komunię lub wieczór kawalerski czy panieński. Na etapie planowania najważniejszą kwestią jest wynajem odpowiedniego namiotu. Wybierając rozmiar hali, warto wziąć pod uwagę ilość gości, wymiary stołów i charakter imprezy. Kolejną ważną kwestią jest oszacowanie kosztu imprezy i wybranie terenu pod halę.

Warto również zatroszczyć się o:

  • catering i obsługę,

  • wyposażenie namiotu,

  • dekoracje,

  • toalety,

  • zabezpieczenie przed warunkami pogodowymi,

  • rozrywkę.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy