Hale namiotowe po zimie – jak o nie dbać?

Hale namiotowe po zimie – jak o nie dbać?

Hale namiotowe zostały zaprojektowane z myślą o bezpiecznym użytkowaniu przez cały rok. Decydując się jednak na zakup lub wynajem hali, która będzie użytkowana zimą, powinniśmy wybrać model przystosowany do trudnych warunków atmosferycznych. Zima to okres, który znacząco wpływa na eksploatację obiektu, ponieważ jednocześnie na halę oddziałują niska temperatura, wilgoć i ciężar warstwy śniegowej. Z tego powodu bardzo ważna jest odpowiednia konserwacja hali namiotowej po zimie. W jaki sposób możemy o nią zadbać?

W jaki sposób wyczyścić halę namiotową?

Czyszczenie hali namiotowej po zimie jest bardzo istotne, ponieważ wpływa na żywotność hali namiotowej. Przeznaczone są do tego celu specjalne środki chemiczne. Odpowiednio dobrany środek czyszczący nie tylko skutecznie usuwa trudne zanieczyszczenia, ale również zwiększa elastyczność plandeki. W ten sposób zmniejsza się ryzyko kruszenia hali namiotowej po upływie kilkunastu lat. Dodatkowo wiele środków posiada warstwę natłuszczającą, która konserwuje powierzchnię hali namiotowej. Dzięki temu hala staje się dużo bardziej odporna na zabrudzenia. W przypadku hal od Protan Elmark najbardziej sprawdzonym środkiem do czyszczenia jest Anfanol.

Okresowy przegląd hali namiotowej

Użytkowanie hali namiotowej wiąże się z koniecznością regularnego przeglądu jej stanu. Kontrola powinna odbywać się co najmniej raz w roku, najlepiej przed lub po okresie zimowym. Przegląd nie tylko przedłuży żywotność hali, ale również zapewni bezpieczeństwo. Najważniejszymi czynnościami w czasie kontroli jest sprawdzenie stanu powłok PCV, połączeń śrubowych, stanu napięcia stężeń ściennych i dachowych, regulacji elementów ruchowych oraz innych mechanizmów. Specjaliści z firmy Protan Elmark nie tylko sprawdzają stabilność konstrukcji, ale również dokonują drobnych napraw. Dodatkowo zajmują się przeglądem zamontowanych instalacji. 

Dlaczego warto korzystać z hali namiotowej przez cały rok?

Hale namiotowe od Protan Elmark to mocne konstrukcje z aluminium, pokryte najwyższej jakości materiałami. Mogą być użytkowane przez cały rok, ponieważ zostały przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych. Hale posiadają specjalnie skonstruowany dach, który umożliwia zsuwanie się śniegu. Wynajem hali namiotowej stwarza możliwość obniżenia kosztów inwestycji oraz szybkiego montażu. Wypożyczalnia Protan Elmark oferuje zarówno wynajem krótkoterminowy, jak i długoterminowy.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy