Co wpływa na cenę hali namiotowej?

Wynajem czy zakup hal namiotowych

Wesele, impreza firmowa czy potrzeba magazynowania towarów firmowych? Dla każdej z tych sytuacji wynajem hali namiotowej jest dobrym rozwiązaniem. W porównaniu do budynków murowanych hale namiotowe są łatwo dostępne i korzystniejsze finansowo. Ale co wpływa na cenę hali namiotowej? Odpowiadamy!

Co wpływa na cenę hali namiotowej?

Poniżej przybliżamy najważniejsze cechy wynajmowanej hali – są one brane pod uwagę przy wycenie. Pamiętaj, że jeśli interesują Cię namioty imprezowe na wynajem, najlepiej skonsultować swoje oczekiwania z firmą wynajmującą i poznać koszt oferty dopasowanej do konkretnych potrzeb. 

Powierzchnia hali

Pierwszym czynnikiem, od którego zależy koszt wynajętej hali namiotowej, jest jej wielkość. Im większa powierzchnia, tym wyższy koszt najmu. Wynika to m.in. z tego, że im większa jest hala, tym więcej zastosowano w niej elementów, na przykład: słupów, belek, rygli i elementów złącznych. 

Przeznaczenie obiektu

Nie bez znaczenia jest też cel wynajęcia hali. Inna jest cena hali namiotowej wynajętej na magazyn produktów żywnościowych, a inna na okolicznościowy event. Jeżeli np. chcesz zorganizować urodziny w plenerze, ale nie ufasz pogodzie, możesz wynająć namiot bez parkietu i ścian, aby ewentualnie schować się przed deszczem. Namiot ze ścianami i parkietem będzie droższy.

Rodzaj wykorzystanych materiałów

W najogólniejszym podziale konstrukcja hali może być stalowa i aluminiowa. Halę aluminiową zwykle wybiera się jako obiekt tymczasowy i jest ona tańsza niż hala stalowa.

Typ dachu

Wycena hali namiotowej zależy też od kształtu i rodzaju dachu. Do wyboru są hale jednospadowe, dwuspadowe (inaczej trapezowe) i łukowe

Lokalizacja

Wynajmując halę, weź też pod uwagę jej lokalizację. Im więcej kilometrów dzieli miejsce wynajmu hali od miejsca, które chcesz zagospodarować, tym większe będą koszty transportu. 

Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowe wyposażenie to również to, co wpływa na cenę hali namiotowej. Koszty są większe, jeśli np. chcesz zamontować w hali: oświetlenie, klimatyzację, ogrzewanie, sceny (na event), podłogę, bramy przesuwne i inne elementy. 

Koszty za wynajem hali namiotowej

Najlepszym narzędziem do poznania orientacyjnych kosztów hali namiotowej, są internetowe konfiguracje. Na naszej stronie możesz wybrać typ hali, którą planujesz wynająć i podać parametry wraz z innymi cechami. Jeśli np. chcesz wynająć namioty weselne, wybierz szerokość i długość hali oraz zostaw nam informacje o tym, czy chcesz mieć zamontowaną podłogę. W formularzu możesz też udzielić odpowiedzi "nie wiem" lub "zdecyduję później", a my i tak odpowiemy na Twoje zapytanie. Przedstawimy Ci propozycję oferty dopasowanej do Twoich potrzeb. 

Wycena hali namiotowej – podsumowanie

Co wpływa na cenę hali namiotowej? Przede wszystkim wielkość hali, jej przeznaczenie, rodzaj wykorzystanych materiałów i typ dachu. Dzięki uniwersalności i prostemu procesowi najmu hali, rozwiązanie to jest popularne. Powierzchnia hali wynajmowana jest zarówno przez firmy, jak i osoby indywidualne. Konfiguracja online umożliwia poznanie kosztów dopasowanych do konkretnych wymagań.

Skontaktuj się
Dlaczego warto korzystać z naszych usług?
Pełna mobilność

Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu

Szybki serwis

Na terenie całego kraju.

Przystępne ceny

Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.

20 lat doświadczenia

Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.

Referencje

Nasi partnerzy