Organizacja imprez w plenerze - co warto zaplanować?

Organizacja imprez w plenerze - co warto zaplanować?

Dodane przez Opublikowano 19/05/2016 2:00pm

Na początku maja rozpoczął się sezon komunijny, a już niedługo początek najlepszego okresu w roku na organizację wesela i innych uroczystości rodzinnych. W czasie wakacji coraz więcej osób decyduje się na organizację imprezy w hali namiotowej zamiast przygotowania uroczystości w tradycyjnej restauracji. Na co zwrócić szczególną uwagę i co warto zaplanować wcześniej? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

Hale eventowe - wybór miejsca i uzyskanie pozwolenia

Na początku należy wybrać miejsce, w którym będzie można przeprowadzić montaż namiotu imprezowego. W tym celu można wykorzystać własny ogródek, o ile jego wymiary pozwolą na przeprowadzenie prac montażowych. Większość restauracji oraz domów weselnych oprócz przygotowywania tradycyjnych przyjęć okolicznościowych w salach dla gości, udostępniają również ogrody oraz zielone tereny, gdzie można zorganizować imprezę w plenerze. Ostateczne dopełnienie formalności należy zaplanować na miesiąc przed uroczystością. Nawet jeśli wynajem hali imprezowej będzie potrzebna tylko na jeden dzień, należy złożyć o wniosek tymczasowe pozwolenia na 120 dni do starostwa powiatowego. Urząd ma 30 dni na wydanie decyzji.

Impreza pod namiotem – namioty na mniejsze i większe potrzeby

Tak jak w przypadku organizacji imprez w tradycyjnych salach bankietowych, należy oszacować liczbę gości. Jaka liczba osób zmieści się w hali namiotowej? W zależności od potrzeb klientów, w Elmark Wynajem oferujemy hale namiotowe w różnych rozmiarach, które sprawdzą się przy przygotowywaniu imprezy dla kilkunastu oraz stu osób. Wsród uroczystości w plenerze największą popularnością już od kilku sezonów cieszą się wesele organizowane pod namiotem, dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór większych hal bankietowych, których rozmiar pozwoli na montaż parkietu. Większa przestrzeń to także możliwość zaplanowania dowolnego ustawienia stołów dla gości.

Kiedy można zorganizować uroczystość w namiocie?

Najlepszym czasem na zaplanowanie imprezy w plenerze jest lato. Okres wakacji nie zawsze gwarantuje najlepszą pogodę, dlatego w razie jej załamania oferujemy montaż ogrzewania. Poszycie boczne przygotowane z wysokiej jakości materiałów PCV chroni przed deszczem oraz wiatrem. Czy można udekorować lub udekorować halę namiotową? Oprócz namiotów, firma Elmark Wynajem oferuje szeroki wybór elementów dekoracyjnych oraz dodatkowego wyposażenia, m.in.:

  • montaż sceny,
  • montaż podłogi,
  • instalację oświetlenia,
  • instalację ogrzewania.

Dlaczego warto korzystać z naszych usług?

Czyste, estetyczne hale gwarantuje profesjonalna myjnia do plandek niemieckiej firmy SKP.

  • Pełna mobilność Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu
  • Szybki serwis Na terenie całego kraju.
  • Przystępne ceny Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.
  • 20 lat doświadczenia Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.