Poznaj formalności związane z wynajęciem hali namiotowej!

Poznaj formalności związane z wynajęciem hali namiotowej!

Dodane przez Opublikowano 15/02/2016 12:00pm

Wynajem hali namiotowej sprawdzi w przypadku planowania imprezy okolicznościowej czy organizacji miejsca do przechowywania narzędzi i materiałów dla firm z branży budowlanej. Jakie są formalności związane z wynajęciem hali namiotowej? Jakie warunki trzeba spełnić, kiedy wymagane jest pozwolenie? Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami!

Hale namiotowe na kilka dni – czy wymagają pozwolenia?

Montaż hali namiotowej na dowolnie wybranym gruncie jest możliwy po uzyskaniu tak zwanego pozwolenia tymczasowego na 120 dni. W tym celu należy złożyć wniosek do starostwa powiatowego, które ma 30 dni na odpowiedź i wydanie pozwolenia. W praktyce dokumenty wydawane jest wcześniej niż po upływie miesiąca. Rekomendujemy złożenie wniosku wcześniej, szczególnie tym firmom, które korzystają z hal namiotowych w stałym okresie, m.in. domom weselnym organizującym imprezy czy firmom przygotowującym się na targi branżowe. Pozwolenie tymczasowe od starostwa powiatowego jest wymagane, jeśli klient zdecyduje się na montaż obiektu na własnym lub dzierżawionym gruncie.

Całoroczne hale i pozwolenie na budowę

Hale namiotowe, które będą użytkowane na okres dłuższy niż 4 miesiące, wymagają uzyskania pozwolenia na budowę hali. Załatwienie wszelkich formalności trwa około 3 miesięcy. Kompletowanie dokumentów można rozpocząć w trakcie obowiązywania pozwolenia tymczasowego na 120 dni, co jest dodatkowym ułatwieniem. Otrzymanie pozwolenia na budowę wymaga, m.in.:

  • wykonania projektu budowy przez wykwalifikowanego architekta,
  • przestrzennego zagospodarowania terenu.


Kompleksowe usługi dla klientów z całej Polski

Firma Elmark-Wynajem zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru hali namiotowej. W naszej ofercie można znaleźć całoroczne hale magazynowe, hale targowe, namioty weselne i inne obiekty halowe. Wypożyczamy namioty halowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dla klientów wypożyczamy również inne elementy z zakresu dodatkowego wyposażenia, m.in.: elementy dekoracyjne

Dlaczego warto korzystać z naszych usług?

Czyste, estetyczne hale gwarantuje profesjonalna myjnia do plandek niemieckiej firmy SKP.

  • Pełna mobilność Możliwość przygotowania hali 24h na dobę, siedem dni w tygodniu
  • Szybki serwis Na terenie całego kraju.
  • Przystępne ceny Atrakcyjne rabaty dla stałych klientów.
  • 20 lat doświadczenia Na rynku polskim w produkcji i wynajmie hal namiotowych.